تبلیغات
کانون دفاع مقدس شهید سید حسین علم الهدی - آیا می خواهی عـــــــــــــزیـــز بشوی؟؟؟
 

صفحه اصلی

ایمیل مدیریت ارتباط با ما چهار هزار شهید پشتیبانی  

 

 تاریخ امروز :


 • شهریور 1394

 • تیر 1393

 • خرداد 1393

 • اردیبهشت 1393

 • فروردین 1393

 • اسفند 1392

 • بهمن 1392

 • دی 1392

 • آذر 1392

 • آبان 1392

 • مهر 1392

 • همه آرشیوها

 •           آیا می خواهی عـــــــــــــزیـــز بشوی؟؟؟

  نویسنده : مقرّ عشـّاق الشّهادة

  نظرات ()


  به عنوان مثال:
  چرا برخی از شهدا انقدر عزیز شده اند؟؟؟
  واقعـــــــــــا چرا؟؟؟
  رمـــــز آن در چیست؟؟؟
  چرا نام آنها همه جا است؟؟؟
  آیا صرفا به خاطر تبلیغات است؟؟؟
  اصلا فلسفه عـــــــــــزت چیست؟؟؟
  چه نمونه هایی از عـــــــــــزت داریم؟؟؟
  در کل چه کار باید کرد که عـــــــزت یافت؟؟؟
  دستیابی به عـزت دست خود ماست و یا ...؟؟؟
  چرا مرتبه عــــــــــــزت انسان ها متفاوت است؟؟؟

  [http://www.aparat.com/v/5m8hI]

  سوره فاطر آیه 10:
  «مَنْ كانَ یُریدُ الْعِزَّة» : هر كس واقعاً می خواهد عزیز بشود.

  «فَلِلَّهِ الْعِزَّة جَمیعاً» : عزت فقط دست خداست.

  خودتان مقایسه کنید:

  +(
  حسین (ع) زیر سم اسب رفت و یزید توی كاخ بود)
  +(امیرالمؤمنین روی خــــاک،معاویه توی کــــــاخ)
  +(
  خانه امام خمینی (ره) در جمـاران با كاخ شاه)
  و ...
  پیشنهاد می کنم برای اینکه به پاسخ جامعی برسید؛ از ادامه مطلب غافل نشوید.


  راجع به عزت، قرآن می فرماید: «فَإِنَّ الْعِزَّة لِلَّهِ جَمیعاً» (نساء/139)

  عزت فقط مال خداست، تمام عزت مال خداست. یك وقتی ثبت نام كردند در حزب بعث كه با قدرت حزب بعث عزیز بشوند، رفت روی هوا، یك زمانی شاه ایران حزب رستاخیز درست كرد، افرادی برای اینكه خود شیرینی كنند سبقت می گرفتند كه اسمشان را در حزب رستاخیز بنویسند شاه رفت و حزبش، هر كس یك عَلَم شَلنگه ای راه انداخته كه خدایی، نبوده رفته روی هوا، خداوند قول داده آن عزتی كه همیشه هست عزت من است. «فَإِنَّ الْعِزَّه یَ لِلَّهِ جَمیعاً» .

  1- انسان عزیز، نفوذناپذیر است
  عزت یعنی نفوذناپذیر. به زمین سِفت عربها می گویند: ارض عِزاز هر چه كلنگ می زنی فرو نمی رود دستی كه چرب است عرب ها می گویند عزیز است چرب است آب را پَس می زند آب و تبربیل را پَس می زند، عزیز یعنی هر كاری می كنند كه درش اثر كنند پس می زند، پول را پس می زند، او را می ترسانند اصلاً هر چه می خواهند در او نفوذ كنند، پس عزت یعنی نفوذناپذیر و نشكن، قدرتمند، معنای عزت چیست؟ عزت به معنای نفوذناپذیر. نشكن، مقتدر، معنای عزت این است، خدا كه عزیز است. توی دنیا آن هایی كه زور دارند و نفوذ ناپذیرند، گیر هم دارند آدم هایی هستند توی دنیا عزیزند، قوی و مقتدر ولی گیر دارند، خدا عزیزِ غفور است. در قرآن داریم «عَزیزٌ غَفُورٌ» (فاطر/28) «عَزیزٌ حَكیمٌ» آیه ای دیگر داریم «الْعَزیزُ الرَّحیمُ» یك آیه داریم «الْعَزیزُ الْعَلیمُ» یكی «الْعَزیزِ الْحَمید» این ها همه در قرآن است، و یكی داریم «الْعَزیزِ الْوَهَّابِ» . «الْعَزیزِ الْحَمید» بعضی ها عزیزند ولی دل سفت هستند، همین طور كه خودشان سفت و مقتدرند قلبشان هم ولی خداوند «الْعَزیزُ الرَّحیمُ» است. عزتش همراه با رحمت است. بعضی ها قدرت دارند اما سوادی ندارند، نفوذناپذیر است امّا یك آدم قُدّی است، نمی شود با پول و زور و تهدید هیچ جوری نمی شود او را عوض كرد ولی مُخَش خیلی سواد ندارد. این عزت خداوند همراه با علم و حكمت و ستایش و رحمت و بخشش بر مغفرت. در آیات قرآن كلمه عزیز با این القاب آمده. خوب چه كنیم كه عزیز شویم؟ بگویم، قرآن گفته، نسخه ای داده هر كس می خواهد عزیز بشود بعضی ها فكر می كنند كه اگر خانه شان سوپر دولوكس ساختند مردم می آیند صوت می كشند. اما هر كس می آید فحش می دهد كه از كجا آورده؟
  به خیال خودش فكر می كند كه با این خانه دل ها را جذب می كند. و حال آنكه فحش را جذب می كند، بعضی ها فكر می كنند كه اگر این حركت را بكند عزیز است یا این حرف را بزند، هر كس دنبال عزت می گردد. با این عكس بگیرد، با این فلان كند، توی این فیلم بازی كند، با فلانی شریك بشود، داماد و عروس فلانی بشود، همه مردم به یك نحوی دنبال عزت می گردند.

  2- راه رسیدن به عزت در قرآن
  قرآن می گوید: كج می روی «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم» ، آیه قرآن است سوره فاطر آیه 10؛ «مَنْ كانَ یُریدُ الْعِزَّه یَ» : هر كس واقعاً می خواهد عزیز بشود. «فَلِلَّهِ الْعِزَّه یُ جَمیعاً» (فاطر/10) عزت فقط دست خداست «إِلَیْهِ یَصْعَدُ الْكَلِمُ الطَّیِّبُ» حرف حق و ذكر حق به سوی او بالا می رود، «وَ الْعَمَلُ الصَّالِحُ یَرْفَعُهُ» عقاید درست و عمل صالح سبب عزت است. دیگران چی؟ چند تا حدیث هم برای دیگران: «من اعتز بغیر الله أهلكه العز » (غررالحكم/حكمت 10985) هر كس خواسته باشد به بند شدن به این و آن عزیز بشود هلاك می شود. شاه به آمریكا وصل شد و صدام به شوروی، عزتشان را از این ها می خواستند قرآن می فرماید بعضی ها به مال عزتشان را می خواهند و بعضی به نفرات «أَنَا أَكْثَرُ مِنْكَ مالاً وَ أَعَزُّ نَفَراً» (كهف/34) من سرمایه ام از تو بیشتر و نفراتم از تو مقتدرتر، گاهی می گفتند: «بِعِزَّه یِ فِرْعَوْنَ إِنَّا لَنَحْنُ الْغالِبُونَ» (شعراء/44) به فرعون می گفتند به عزتت قسم، - «مَنْ أَرَادَ عِزّاً بِلَا عَشِیرَه یٍ» اگر كسی می خواهد با اینكه فامیل ندارد عزیز بشود «وَ غِنًی بِلَا مَالٍ» و می خواهد غنی شود و پول نداشته باشد. «وَ هَیْبَه یً بِلَا سُلْطَانٍ» بدون سلطنت هیبت داشته باشد. باید «فَلْیَنْتَقِلْ مِنْ ذُلِّ مَعْصِیَه یِ اللَّهِ إِلَی عِزِّ طَاعَتِه» (بحارالانوار/ج /68ص 178) اگر كسی اهل تقوی بود، دوستش دارند و از افراد با تقوی حساب باز می كنند اصلاً یك آدم با تقوی توی كوچه راه می رود تمام لات های كوچه برای او، ایشان حسابش جداست. حتی یك دختر و پسر یك جایی می خواهند با هم شوخی كنند، یا حرفی بزنند نگاه می كند اینجا مسجد است، اصلاً كاشی های مسجد می گوید برو اون وَر نه خدا عزیز است كه كاشی های مسجدش هم عزیز ما می گوید اینجا نه و ایشان را باهاش شوخی نكن، هر كس می خواهد عزیز بشود فكر نكند اگر انگشتر من مهریه ام فلان، جشنم را فلان تالار، خیلی مردم با این مراسم و هارت و هورت ها خواستند عزیز بشوند و نشدند. امیرالمؤمنین علی (ع) روی خاك نشست عزیز شد و معاویه كاخ داشت و عزیز نشد، توی شام قبر معاویه را نشان كسی نمی دهند ؛ چه منظره ای از قبر معاویه؟ قبر خاكی توی یك اطاق یك گربه هم روی قبرش بود(نقل به قول) شما مقایسه كنید معاویه و امیرالمؤمنین اون روی خاك، و اون توی كاخ نشست. امام حسین (ع) زیر سم اسب رفت و یزید توی كاخ بود. خانه امام خمینی (ره) در جماران با كاخ شاه.
  موسای چوپان با فرعون «أَنَا رَبُّكُمُ الْأَعْلی» (نازعات/24) هر كس بخواهد عزیز شود گناه را بگذارد كنار عزیز می شود.

  3- راه رسیدن به عزت در روایات
  امام صادق (ع) فرمود: 1. «طَاعَه یُ وُلَاه یِ الْعَدْلِ تَمَامُ الْعِزِّ» (كافی/ج /1ص 20) اگر می خواهید عزیز بشوید دستتان را در دست رهبر عادل بگذارید. «وُلَاه یِ الْعَدْلِ» ولی عادل، رهبر عادل، اگر دستتان در دست رهبر عادل باشد عزیز هستید. از زمانی كه ایران دستش را گذاشت در دست امام خمینی (ره) عزیز بود. 2. اتحاد: حدیث داریم شما «عَزِیزُونَ بِالِاجْتِمَاعِ» (نهج البلاغه/خطبه 147) اگر می خواهید عزیز بشوید متحد بشود؛ متفرق بشوید ذلیل می شوید.
  قرآن می فرماید: «وَ لا تَنازَعُوا» (انفال/46) نزاع نكنید درگیری نشوید. ما اگر این خط بازهای سیاسی در مملكتمان نباشد خیلی زورمان بیشتر است، بخش عظیمی از عمر ما صرف حذف همدیگر می شود. اصلاً توی مملكت ما سران خطوط هم موفق نیستند بله ممكن است یك دوره ای بهارشان باشد منتهی تا می رود بخندد پاییزش شروع می شود. یعنی كنار بهارش پاییز است می گوید اِ ما كه گفتیم همه مردم با ما هستند. معلوم شد خیلی هم مردم با ما نیستند بنابراین اگر عزت می خواهید متحد بشوید، «عَزِیزُونَ بِالِاجْتِمَاعِ» قرآن می گوید: «وَ تَذْهَبَ ریحُكُمْ» (انفال/46) بادی كه به پرچمتان می خورد می ایستد آن بادی كه كشتی شما را به حركت در می آورد. اگر با هم متفّرق بشوید كشتی تان می ایستد.
  دوم- راه حق: امیرالمؤمنین (ع) فرمود: «وَ مَنْ یَطْلُبِ الْعِزَّ بِغَیْرِ حَقٍّ یَذِلَّ» (كافی/ج /8ص 20) كسی كه طلب عزت كند. مثلاً می خواهد عزیز بشود اما به غیر حق با راه باطل می خواهد عزیز بشود. رفیق با باطل، حرف باطل، مقاله باطل، امضاء باطل، قرارداد باطل، كسی كه از راه باطل می خواهد عزیز بشود. «یَذِلَّ» ذلیل می شود. عمر سعد می خواست از راه كشتن امام حسین (ع) فرمانداری شود. این همه می گویند: «اللَّهُمَّ الْعَن عُمَرُ بْنُ سَعْد» . هزار و چهارصد سال است مردم لعنتش می كنند. می خواست از راه باطل عزیز بشود. یكبار دیگر بخوانم امیرالمؤمنین (ع) می فرماید: «وَ مَنْ یَطْلُبِ الْعِزَّ بِغَیْرِ حَقٍّ یَذِلَّ» اگر كسی خواسته باشد از راه باطل عزیز بشود. به امیرالمؤمنین (ع) گفتند: یك كمی حقوق به طلحه و زبیر اضافه بده، یا یك كمی به فلانی و فلانی، حقوق اضافه بده، اینها خواهند رفت و از تو جدا خواهند شد. فرمود كه شما به من سفارش می كنید كه با پول دزدی بروم مكه، شما می خواهید با رشوه و پارتی بازی من حكومتم را تثبیت كنم، همین هستم من یك قِران اضافه به كسی نمی دهم گفتند: می روند گفت: بسمه تعالی بروند.

  4- كسب عزت با بندگی خداوند
  در مناجات شعبانیه داریم؛ «اِلَهی بِیَدِكَ لَا بِیَدِ غَیْرِكَ» خدایا به دست توست نه به دستی غیر از تو «زِیَادَتِی وَ نَقْصِی» (بحارالانوار/ج /91ص 96) زیادی و نقصم دست توست دیگه چی. روایتی داریم كه می فرماید خدا چیز نقل می كند امام نقل می كند كه خداوند می فرماید: «وَضَعْتُ الْعِزَّ فِی طَاعَتِی» من عزت را در بندگی خودم قرار دادم «وَ [النّاس ] هُمْ یَطْلُبُونَهُ فِی خِدْمَه یِ السُّلْطَان» (بحارالانوار/ج /75ص 453) مردم، عزت این است كه مردم بنده من باشند مردم فكر می كنند كه عزت این است كه در خدمت شاه باشند در خدمت رئیس، فكر می كند آنجا. خوب. امام صادق (ع) فرمود: «طَلَبْتُ الْعِزَّ فَوَجَدْتُهُ فِی الصِّدْقِ» (مستدرك/ج /12ص 173) هر كسی می خواهد عزیز شود راست بگوید. خیلی نویسنده های یك مطلبی را از یك كتاب می نویسند آدرس آن كتاب را نقل نمی كنند بعداً می گویند دزدی علمی كرد. این نمی خواهد بگوید من این حرف را یاد گرفته ام می خواهد بگوید از خودم هست. خوب بگو این حرف. هی خاطره به ذهنم می آید خاطرات زیاد كه به چه دروغهایی. امام صادق (ع) می فرماید: دنبال عزت گشتم دیدم عزت فقط در صداقت است. من بلد نیستم نمی دانم، ندارم، نمی دانم، همین است كه هست، صاف حرف بزنید، جوان ها می خواهند داماد بشوند، آنقدر در ایام نامزدی به عروس دروغ می گویند بناست كه در یك شركتی با پسر عموها فكر می كنم این شركت در خاورمیانه یك باشد، همینطور یك بستنی می خورند دروغ می گویند، دختر هم می گوید بله من دیپلم خیاطی گرفته ام اخیراً در یك هنرستان است. بعد می بینی نه پسر پول دارد خیاطی دختر هم یك كیسه ماست را می تواند دورش را چرخ كند  با دروغ می خواهد عزیز شود بابا راستش را بگو، با دروغ، بازار اگر مردم بگویند ایشان راست می گوید. می گوید این جنس جنس متوسطی است اگر خوب می خواهی فلانی، مردم بفهمند دكتر است با جانشان بازی نمی كند، تا مرض را تشخیص نداده می گوید آقای مریض من مخلص شما هستم. تو را سَرَم نشد، مَرَض تو را تشخیص ندادم. مرضت را نفهمیدم. دكتر فلانی تخصصش از من بهتر است. اگر مردم بفهمند این بازاری راست می گوید. این آخوند و این دكتر، بفهمند صداقت است. خدا رحمت كند (شهید) مفتح را می گفت: یك كسی آمد پهلوی من یك چیزی گفت من فهمیدم این حرف مالِ كیست. گفت مالِ كیه؟ گفت خودم بهش رسیده ام. بعد دیم هر چه می گوید حرف های فلانی است. آخرش خلاصه بعد فهمیدم از فلانی است. ولی نمی خواست بگوید. گفتیم خیلی خوب این را برای همیشه حذفش كنیم چون از اول دروغ می گوید. از اول بگویند. شاگرد فلانی هستم این حرف ها هم از خودم نیست از فلانی است حالا اشكال دارد بگویی من شاگرد فلانی هستم. تكلّم طبق فهم مردم: بعضی ها كه عزیز نیستند طبق فهم مردم حرف نمی زنند. حدیث داریم: من كتم. كتمان كند. «مَنْ كَتَمَ الصَّعْبَ مِنْ حَدِیثِنَا جَعَلَهُ اللَّهُ نُوراً بَیْنَ عَیْنَیْهِ وَ رَزَقَهُ اللَّهُ الْعِزَّه یَ فِی النَّاسِ» (بحارالانوار/ج /2ص 71) هر كسی حدیث های سنگین ما را برای مردم نگوید.
  بعضی حدیث ها سنگین است برای مردم خیلی حدیث ها مثل شكر است، شكر را بریزی توی حلق طرف این را باید آب كرده و شربتش كرد. خیلی حدیث ها را اگر صاف بگویی كه امام گفته. طرف می پَرَد بالا آمپرش می پَرَد بالا. تحمّل نمی كند، مزاجش نمی كشد، جابر جعفر دهها حدیث بلد بود. امام صادق (ع) فرمود این حدیث ها را تو بدان ولی به مردم نگو فهم عرفی مردم این حدیث را تحمل نمی كند.

  5- قناعت، رمز عزت
   
  قناعت سبب عزت است: حدیث داریم: «القناعه ی تؤدی إلی العزّ» (غررالحكم/حكمت 9011) می خواهی عزیز بشوی به همین مقدار راضی باش، یك دوچرخه سوار كه با دوچرخه اش قانع است با موتور و ژیانش قانع است بهتر از این است كه از همه بانك ها حتی بانك خون وام می گیرد كه یك ماشین لوكس بخرد دوچرخه سواری كه مستقل است یعنی گونی استقلالی از قالی قرضی عزتش بیشتر است می گوید: اگر می خواهی عزیز باشی قانع باش. این هایی كه ساكتند عزیزند: «احْفَظْ لِسَانَكَ تُعَزَّ» (كافی/ج /2ص 113) می گوید اگر حرف نزنی عزیزی، خیلی ها كه خراب می شوند یك چیزی گویند حرفشان بی ربط است. مردم می گویند ما فكر می كردیم این دانشمند است چیزی سرش نمی شود دیدی چه چرندی، حرف می زند- تا مرد سخن نگفته باشد- عیب و هنرش نهفته باشد، قرآن هم این شعر را می گوید: یعنی این شعر برداشت از قرآن است، قرآن می گوید: یوسف حرف زد. عزیز مصر گفت: «ما شاءَ اللَّه» چه جور حرف می زد: «فَلَمَّا كَلَّمَهُ قالَ إِنَّكَ الْیَوْمَ لَدَیْنا مَكینٌ أَمینٌ» (یوسف/54) وقتی یوسف حرف زد عزیز مصر گفت پس تو وزیر اقتصاد شود، «فَلَمَّا كَلَّمَهُ» همین كه حرف زد. گاهی وقت ها آدم ها محترمند دو، سه دقیقه حرف می زنند دیگر هر وقت او را می بینی ای بابا همان است كه اول حرف ها را زد. می خواهید عزیز باشید حتی المقدور كم حرف بزنید. دیگر چی؟ طمع نداشتن: انصاف داشتن. «مَنْ یُنْصِفِ النَّاسَ مِنْ نَفْسِهِ لَمْ یَزِدْهُ اللَّهُ إِلَّا عِزّاً» (كافی/ج /2ص 144) هر كه انصاف داشته باشد عزیز است. یك پیرمردی می رود بغل بخاری می نشیند زمستان، پدر جان این بخاری كه ارث پدرت نیست كه نشستی گرم شدی پاشو برو یك آقای دیگه تازه آمد. انگار ارث پدرش هست با اینكه دعا می خواند جوان می آید فحش به او می دهد. پیرمرد است زار زار گریه می كند امام جوان ها می گویند این آدم خودخواهی است. وقتی می رود یك جای می نشیند از سر جایش بلند نمی شود توی اتوبوس نشسته ای یك طرف گرم و یك طرف سرد است بگو آقا، ده دقیقه تو نشسته ای شركت واحد یا قطار است بگو مادر خیلی خوب شما بچه بغلت هست بیا حالا شما حالا برادر بچّه یا هم سن هم هستی یك مقدار من نشسته ام حالا انصاف، بنده قبلاً آمده ام، آن هم كه ایستاده می گویدای بی انصاف خدا خیر از عمرت نبینی من چهل دقیقه است بالا سرت ایستاده ام رحم ندارد خیر نبیند «ما شاءَ اللَّه»  این می خواهد حقّش را وصول كند این هم تمام سلول های بدنش فحش می دهد به اینكه روی صندلی نشسته می گوید: اگر می خواهد عزیز باشی انصاف داشته باش بگو 20 دقیقه من نشسته ام 20 دقیقه هم تو بنشین.

  یکشنبه 10 آذر 1392-01:12 ق.ظ


  نمایش نظرات 1 تا 30

  مطالب گذشته

 • شهیدان رجایی و باهنر

 • شهید اندرزگو

 • ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻈﻠﻮﻡ ﻓﻠﺴﻄﯿﻦ ﺩﺭ ﯾﮏ ﻧﮕﺎﻩ

 • شهدای رمضان

 • جاوید الأثر -حاج احمد متوسلیان-

 • رمضان در رمضان

 • عطش عشق ...

 • اینجا هنوز بوی کربلای پنج می یاد…

 • طنز جبهه

 • شدیدا التماس دعا


 • لیست آخرین پستها


  صالحون  salehon


  مقرّ عشـّاق الشّهادة

  کانون دفاع مقدس بسیج دانشجویی شهید سید حسین علم الهدی دانشگاه پاسارگاد شیراز


  آمار مطالب
  کل مطالب :
  کل نویسندگان :
  آمار بازدید
  بازدید امروز : امروز :
  باردید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  بازدید کلی :

  بروزرسانی


  مقرّ عشـّاق الشّهادة

  یــَمنان !

  خادمه ی فاطمه(س)

  دیده بان بهشتی


  واحد عمار بسیج دانشجویی شهید علم الهدی

  کانون مطالعات شهید سید محمدحسین علم الهدی

  نشریه دانشجویی پالس(وابسته به بسیج شهید سید محمدحسین علم الهدی)

  کانون تحلیل و بررسی شهید سید محمدحسین علم الهدی

  همه پیوندهای روزانه

  ارسال پیوند روزانه


  قالب مذهبی وبلاگ

  صالحون

  کانون عفاف و حجاب بسیج دانشجویی شهید علم الهدی
  کانون مهدویت بسیج دانشجویی شهید علم الهدی
  واحد عمــار بسیج دانشجویی شهیـــــد علم الهدی
  هیئت دانشجویی محبین علی بن موسی الرضا(ع)
  نشریه دانشجویی پالس(بسیج دانشجویی شهید علم الهدی)
  کانون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی شهید علم الهدی
  کانون مطالعات بسیج دانشجوئی شهید علم الهدی
  موسسه قرآنی یاس نبی (س) شهرستان هفتکل
  کانون قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان بجنورد
  لبیك یا امــــام خامنه ای(روحی فداه)
  .•°°•.♥ صدراییان منتظــر .•°°•.♥
  دانلود آثار سینمایی دفاع مقدس
  معبر سایبری نسیمی از بهشت
  !...فریـــاد بی صــــــــــــدا...!
  *خادمین شهدای شلمچه*
  ★ساخت ابزار صلواتی★
  فاطمه(غریِِـــب قریب)
  *دوکوهه تا شهادت*
  خاک پای سیّد علی
  طلایه داران عشق
  ما رأیت الّا جمیلا
  مجنون الطلائیه
  برداشت آزاد!
  شهید گمنام
  گنبد طلایی
  چادر خاکی
  فضول نیوز
  تبسم نور
  گل نرگس
  فراق یار
  گمنام
  كانون دفاع مقدس بسیج دانشجویی دانشگاه كوهدشت پایگاه شهید محمد علیم عباسی
  جامع ترین گالری عکسهای مذهبی و اسلامی
  واحد مقاومت بسیج هنرستان مشفق خور
  ◄3چـــآدُرے حــآمـے جـَـلـیـلـے►
  گروه فرهنگی نسیمی از بهشت
  اَینَ صاحِبــــــُــ یَوم ِ الفَــــتـح
  شهید بهلول محمودی
  راه ناتــــــمــــــــــام...
  سرباز امام زمان(عج)
  دختــــران بالطافـت
  همت برای ولایت
  72تن و جنگ نرم
  من خدایی دارم
  شهـــــــــــادت
  چهارده معصوم
  سرُِی از عشق
  زائر دیار عشق
  لبخند خدا
  شمع جان
  راه شیعه
  شهادت
  قاصدک
  تا خدا

  همه پیوندها


  شهید چهره زنبیل اندرزگو اسلحه شهدا دفاع مقدس رهبری طنز جبهه خاطره